Malé plemená psov – vhodné do bytu (najobľúbenejšie)

Mať psa v byte v dnešnej dobe nie je nič nezvyčajné. Ľudí, ktorí si kupujú do bytu psa neustále pribúda. Či už sa jedná o rodiny s deťmi alebo starších ľudí. Nečudo, pes je najlepším priateľom človeka. Ale nie všetky plemená psov sú vhodné do bytu. Prinášame vám 4 plemená psov, ktoré sa perfektne hodia do bytu a budú vašimi dobrými a vernými spoločníkmi.

1.Mops

Mopslík je spoločenský psík, ktorý nemá rád samotu. Najlepšie sa cíti v tesnom kontakte s ostatnými a je veľmi priateľský, kľudný a pokojný. Netreba pri ňom zabúdať na dostatok pohybu, keďže rád papá a je potrebné, aby si strážil svoju váhu. Perfektne sa hodí do bytu vďaka svojej tichej povahe a veľkosti. Mops je charakteristický svojou zavalitou povahou, krátkou srsťou a skladanou tvárou.

2. Bišon

Toto malé biele klbko sa najčastejšie vyskytuje v byte, pretože ľudí okúzli svojou inteligenciou, povahou a drobnou postavou. Veľmi rád sa učí novým veciam a povelom. Ak vás trápia alergie, tento psík je pre vás tou správnou voľbou, keďže jeho hebká srsť skoro vôbec nepĺzne. Jeho energickosť a hravosť ocenia hlavne deti, ktoré budú mať o zábavu postarané.

3. Buldog

Buldog je známy ako najlenivejšie plemeno. Medzi jeho najobľúbenejšie činnosti patri ležanie a spanie. Tento malý spoločník chrápe, takže sa na to treba pripraviť, aby ste nezostali zaskočení. Ku šťastiu a spokojnosti mu stačí krátka prechádzka, nie je nadšencom dlhým túr. Toto plemeno je veľmi inteligentné. Problémom je jeho tvrdohlavosť kvôli ktorej musíte mať veľa trpezlivosti pri učení nových povelov. Patria medzi ideálnych spoločníkov do bytu a v prípade vašej neprítomnosti málo štekajú a čas využijú na spánok a oddych. Určite sa tomu potešia vaši susedia.

4. Jorkšírsky teriér

Síce patrí medzi najmenšie plemená psíkov, ale za to je pomerne hlučný, energický a hravý. Cudzincom a novým ľuďom ťažšie dôveruje a treba si k nemu nájsť cestu. Ťažšie sa môže znášať aj s ostatnými psami. Práve preto netreba podceniť včasný tréning a socializáciu.

Najnovšie články

Podobné články